Sapun exfoliant cu vanilie si miere 200g Apidava
Descriere
Săpun exfoliant cu miere și vanilie (200g)
Fabricate în Franța după o veche rețetă, folosind doar cele mai fine ingrediente din regiunea Provence (apă din Marea Mediterană, Ulei esențial de Lavandă, ulei virgin de măsline), sunt apreciate pentru calitatea lor, dar și pentru parfumul lor deosebit floral, fructat sau de plante.
Săpunurile exfoliante din ingrediente apicole, uleiuri vegetale, plante şi flori uscate acţionează ca un peeling natural, ajutând la regenerarea epidermei. Sunt ideale şi pentru persoanele cu probleme de ten şi în general pentru persoanele care doresc produse de îngrijire a pielii din ingrediente naturale.
Uleiul de vanilie are efecte puternic antimicrobiene şi antifungice, fiind folosit pentru distrugerea ciupercilor care apar pe piele.
INGREDIENTE:SODIUM PALM KERNALATE,AQUA/WATER,VANILLA PLANIFOLIA SEED POWDER,PARFUM/FRAGRANCE,PALM KERNEL ACID,GLYCERIN,BUTYROSPERMUM PAKII(SHEA) BUTTER,TETRASODIUM EDTA,TETRASODIUM ETIDRONATE,PHENOXYETHANOL,SODIUM CHLORIDE,COUMARIN,ANISE ALCOHOL